Rajono jaunimo apdovanojimai „Jaunimo iniciatyva 2021“ subūrė ir suvienijo jaunimo idėjas bei svajones

Praėjusįjį trečiadienį, spalio 27-ąją, Šilutės rajono jaunimas buvo pakviestas į bene vieną svarbiausių jam skirtų renginių, kuris jau tapo tradicija – „Jaunimo iniciatyva 2021“. Tai renginys, kurį organizuoja Šilutės atviras jaunimo centras, o pagrindinė idėja – suburti, sukviesti ir parodyti didžiausią dėmesį bei atiduoti padėką visam rajono jaunimui. Tuo pačiu – pasveikinti, pasidžiaugti iniciatyviu jaunimu, kuris per metus nuveikė kažką svarbaus. Šventės metu už tam tikras įgyvendintas veiklas tradiciškai įteiktos ir nominacijos. Šiemet jos atiteko keturioms jaunimo bendruomenėms.

„Jaunimo iniciatyva 2021“ šiemet surengta Šilutės profesinio mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus aktų salėje. Nors renginys buvo uždaras, nes dėl pandemijos reikėjo organizatoriams griežtai laikytis nustatytų saugumo taisyklių ir riboti dalyvių skaičių bei renginio laiką, sulaukta jaunimo ir iš Kintų atviros jaunimo erdvės (koordinatorius Laimondas Taroza), ir iš Vainuto gimnazijos bei kitur.

Pasveikinti jaunuolių taip pat buvo atvykę ir Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Sigitas Šeputis, rajono Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis, Jaunimo reikalų tarybos narys Žygimantas Kurlianskas, Jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė.

Viskas jaunimo rankose

Kaip ir renginio „vinis“ – jaunimo iniciatyva, taip ir pati jo eiga buvo atiduoti į jaunimo rankas. Šventę vedė dvi žavios moksleivės iš Šilutės pirmosios gimnazijos: Goda Džalagonija ir Izabelė Sudeikytė. Merginos ne tik linksmai pristatė šventės idėją, bet ir žaismingai į šventę įjungė salės dalyvius. Jos renginio metu kvietė pasidalyti susirinkusiuosius mintimis apie jaunimo iniciatyvas bei svajones. Anot vedančiųjų, iniciatyva – tai galimybė per veiklą kūrybingai išreikšti  save, kažką nuveikti ne tik sau, bet ir kitiems. O tuo pačiu tai – ryžtingas veiksmas garsiai įvardinti savo svajonę ir draugiškai ją kartu įgyvendinti.

Įteiktos keturios nominacijos

Palinkėję jaunimui gero vėjo, sėkmės, jėgų siekti svajonių bei išlikti iniciatyviais vicemeras S. Šeputis, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis ir Jaunimo koordinatorė E. Čėsnienė kvietė renginio nominantus atsiimti padėkų.

Kaip jau minėjome, šiais metais už iniciatyvas pagerbtos ir apdovanotos buvo keturios jaunimo organizacijos ar bendruomenės.

Nominacija „Už jaunimo verslumo ugdymą“ įteikta Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui ir jo direktoriui Mariui Surpliui. Šis apdovanojimas paskirtas už jaunimo iniciatyvą, įgyvendinant projektą „Baristos plius“ neformalaus profesinio mokymo ir praktikų darbovietė, organizavimas ir pravedimas“ .

Nominacija „Už jaunimo talentų ugdymą“ paskirta už jau 6-erius metus kiekvieną vasarą organizuojamą Jaunųjų muzikos talentų stovyklą. Šis apdovanojimas skirtas asociacijai „Pamario vakarai“ ir vadovui Vygantui Stoškui. 

Nominacija „Už Šilutės meninio įvaizdžio puoselėjimą“ įteikta Šilutės meno mokyklai už   projektą „Ne vandens paukščiai“. Šio apdovanojimo atsiimti buvo atvykęs Dailės skyriaus vadovas, mokytojas Arnoldas Milukas su mokiniais.

Nominacija „Už jaunimo pilietiškumo ugdymą“ įteikta Vainuto gimnazijai, kuri įgyvendino pilietišką iniciatyvą ir projektą „Mes už Lietuvą“.

Kvietė jaunatviškas koncertas

Šventės metu susirinkusiuosius muzikiniais intarpais ir koncertu taip pat sveikino jaunimas. Nuotaikingą, šiuolaikišką koncertą padovanojo jungtinė Šilutės NVŠ ir Šilutės pirmosios gimnazijos estrados studija (vadovas Vygantas Stoškus), sveikino atlikėjas „Baltasis kiras“. Renginyje buvo galima pasiklausyti išskirtinio visų šių išminėtų atlikėjų, jaunųjų muzikantų projekto – kartu atliekamų dainų. Susirinkusieji taip pat turėjo puikios progos paskanauti jaunimo paruoštų vaišių. Už jas organizatoriai yra labai dėkingi  Šilutės profesinio mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus jauniesiems moksleiviams ir jų mokytojams.

Renginio organizatoriai, Šilutės atviro jaunimo centro kolektyvas, labai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie rajoninės jaunimo apdovanojimų šventės „Jaunimo iniciatyva 2021“. Tai – Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – už skirtas lėšas, Kintų atvirai jaunimo erdvei  (koord. L. Taroza), Vainuto gimnazijai,  Šilutės profesinio mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus moksleiviams ir mokytojams, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui, Šilutės meno mokyklai, Šilutės pirmajai gimnazijai (pavaduotojai ugdymui D. Jakienei) ir šventės vedėjoms G. Džalagonijai ir I. Sudeikytei, asociacijai „Pamario vakarai“ bei savivaldybės Administracijos atstovams. Taip pat dėkoja „Šarūno reklamai“ už paruoštas apdovanojimų nominacijas ir foto sieną, kuri džiugino ne vieną renginio dalyvį ir kvietė įamžinti šventės akimirkas. Taip pat didžiulė padėka ir Šilutės jaunimo estrados studijai, jos vadovui V. Stoškui bei atlikėjui „Baltasis kiras“ už padovanotus koncertus, bendrą muzikinį projektą, energiją, jumorą, be kurių ši diena nebūtų tokia jaunatviška ir energinga.